Друзі, якщо ви звернулися за призначенням соціальної допомоги й отримали відмову, вам стануть у пригоді кілька порад.
- По-перше, відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» заява реєструється адміністративним органом в день її надходження, а відмова в реєстрації заяви НЕ допускається. Але слід розрізняти відмову у прийнятті заяви й відмову у прийнятті заяви до розгляду. На відміну від ситуації, коли заяву не приймають буквально, відмова у прийнятті заяви до розгляду передбачена, до прикладу, якщо остання є:
- анонімною (заява, із змісту якої неможливо встановити особу заявника);
- повторною (тобто, подана до того самого органу тим самим заявником з того самого питання), за умови що попередня заява була вирішена по суті, крім випадку зміни істотних для вирішення справи обставин (умов);
- в ній порушено питання, яке станом на день подання заяви розглядається судом або щодо якого ухвалено судове рішення про відмову в задоволенні вимог заявника, крім випадків зміни істотних для вирішення справи обставин (умов);
- в ній не викладено зміст вимоги заявника, вжито ненормативну лексику та/або образливі висловлювання тощо.
- По-друге, НЕ допускається вимагання від заявника документів, не визначених законом або у формі, не встановленій законодавством.
- По-третє, посадова особа уповноваженого органу повинна допомагати в оформленні заяви та безоплатно надавати в достатній кількості бланки заяв та інші документи, необхідні для звернення.
Якщо при заповненні заяви у людини виникають питання правничого характеру, їй має бути надана консультація на підставі Закону України «Про безоплатну правничу допомогу». - Щоб не пропустити термінову новину чи реєстрацію, підписуйтеся на наш Телеграм канал https://t.me/ukrdgerelo – тут багато корисної та актуальної інформації для переселенців.